Uwaga na koszty

Czytajcie umowy – od tego przesłania dzisiaj zacznę swój wpis. Jest to jedna z najczęściej udzielanych porad w sprawie pożyczek prywatnych, które często nie są objęte żadnymi regulacjami prawnymi. Dlatego też w dzisiejszym wpisie skupimy się na kosztach pożyczek prywatnych.

Maksymalne odsetki – oprocentowaniecalculate

Po pierwsze w przypadku pożyczek prywatnych trzeba zwrócić uwagę na oprocentowanie. Wiele źródeł w internecie podaje, że oprocentowanie pożyczek prywatnych nie jest wysokie – zgodzę się z tym ale tylko w przypadku niektórych pożyczek. Odsetki od pożyczki prywatnej powinno wynosić maksymalnie czterokrotność stopy kredytu lombardowego w skali roku – możemy o tym przeczytać na forum prawnym.

W większości przypadków jest ono sporo niższe. Ludzie chcą zarabiać na udzielaniu pożyczek przez co dołączają do portali oferujących pożyczki społecznościowe lub pożyczają pieniądze na własną rękę na forach społecznościowych. Dzięki temu my jako klienci, możemy liczyć na tanią pożyczkę.

Uwaga na koszty prowizji

Okazuje się, że większość osób, które chcą wziąć pożyczkę sprawdzają jedynie oprocentowanie pożyczki i wysokość rat. Niestety większość z nich nie sprawdza wysokości prowizji, która często nie jest wliczana w miesięczne koszty pożyczki i opłaca się ją jednorazowo przed lub po spłacie całej kwoty pożyczki. Powoduje to nie miłe zaskoczenie każdemu, kto myśli że dostał korzystną pożyczkę a tu nagle przychodzi wezwanie do zapłaty prowizji, które wynosi nawet do 20% pożyczki – wszystko to zależy od indywidualnie wyliczanej oferty pożyczki.

Pozostałe koszty na jakie powinno zwrócić się uwagę to:

– koszty przygotowania pożyczki, koszty pożyczek

– koszty ubezpieczenia pożyczki, 

– koszty wynagrodzenia umownego,

WAŻNE

W przypadku pożyczek prywatnych gdzie jedynym dokumentem poświadczającym wzięcie pożyczki jest umowa – należy dokładnie przeczytać umowę pożyczki.

W przypadku chwilówek czy pożyczek bankowych warto sprawdzić umowę lub koszty wyliczane na kalkulatorze – tam często podane są wszystkie wyżej wymienione koszty.

Podsumowując – w dzisiejszych czasach trzeba bardzo uważać na koszty, ponieważ nie brak oszustów, którzy chcą dorobić się na wadliwych umowach pożyczek. Przeczytanie umowy zajmie nam 15 minut a oszczędzi kilku lat ewentualnych problemów.

 

1 Comment

  1. Witam interesuje mnie pozyczka 3000 zlm komornika czy istnieje taka możliwość wzięcia pozyczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *